-
-
Yhteystiedot | Palaute
-
-
-
etusivu/hemsida/frontpage -
-
-
Ohjelmakalenteri >>
Osta liput netistä >>

TAIDE PUKEE KAIKKIA!

-
-
Etusivu arrow Ohjelmakalenteri >>

Encore!
Souad Massi
  17.9. klo 19:00
Toumani Diabaté's Symmetric Orchestra
  5.11. klo 19:00
Anouar Brahem: Le voyage de Sahar
  20.11. klo 19:00

Klassinen musiikki
Salonen & Mahler   Loppuunmyyty
  18.8. klo 19:30
Arcanto-kvartetti
  19.8. klo 19:30
Mikko Franck & Suomen Kansallisoopperan orkesteri
  19.8. klo 19:30
Helsingin Barokkiorkesterin yhtye
  20.8. klo 17:00
Spirit Avanti!
  20.8. klo 20:00
John Storgårds & Tampere Filharmonia
  21.8. klo 19:30
Tugan Sokhiev & Radion sinfoniaorkesteri
  22.8. klo 19:30
Schiff & Beethoven V
  23.8. klo 19:30
Alina Pogostkina   Loppuunvarattu!
  24.8. klo 19:30
Schiff & Beethoven VI
  25.8. klo 19:30
Minnesota Orchestra 1   Loppuunvarattu!
  27.8. klo 19:30
Minnesota Orchestra 2
  28.8. klo 19:30
Herkules
  6 näytöstä alkaen 19.8.
Pražák-kvartetti
  30.8. klo 19:30
Macapat
  1.9. klo 19:00
Kuudennen kerroksen orkesteri
  1.9. klo 19:30
Mahori
  2.9. klo 19:00
Phansori
  3.9. klo 15:00
Helsingin kamarikuoro
  3.9. klo 16:00
Kamarimusiikkia prinssi Gongin palatsista
  3.9. klo 19:00
Jonathan Nott & Radion sinfoniaorkesteri
  3.9. klo 19:30

Huvila
Mårtenson Remix   Loppuunmyyty
  18.8. klo 19:30
Tuomari Nurmio & Kongontien Orkesteri   Loppuunmyyty
  19.8. klo 19:00
Paukkumaissi - Perhepäivä Huvilassa   Loppuunmyyty
  20.8. klo 13:00
Michel Legrand Trio
  21.8. klo 19:30
Elävien runoilijoiden ilta
  22.8. klo 19:00
Camané
  23.8. klo 19:30
Jaipur Kawa Brass Band
  24.8. klo 19:30
Siiri Nordin; Von Hertzen Brothers   Loppuunmyyty
  25.8. klo 19:00
David Krakauer & Klezmer Madness! with special guest SoCalled
  26.8. klo 19:00
Paula Morelenbaum
  27.8. klo 19:00
Samae Koskinen; Egotrippi
  28.8. klo 19:00
Mulatu Astatke & The Either/Orchestra
  29.8. klo 19:30
Anne Sofie von Otter: I let the music speak
  30.8. klo 19:30
Emma Salokoski Ensemble; ZetaBoo   Loppuunvarattu!
  31.8. klo 19:00
Amadou & Mariam
  1.9. klo 19:00
Mitsoura
  2.9. klo 19:00
Natacha Atlas
  3.9. klo 19:00

Tanssi, teatteri ja sirkus
Alarmel Valli
  18.8. klo 19:00 ja 19.8. klo 19:00
Arja Raatikainen: Numen
  4 näytöstä alkaen 18.8.
Von Krahl Teater: Jäniksen vuosi
  3 näytöstä alkaen 21.8.
Balagan
  8 näytöstä alkaen 21.8.
Tommi Kitti & Rajaton: du - dun - duu   Loppuunvarattu!
  5 näytöstä alkaen 22.8.
Viivi ja Wagner -kärsämysoperetti
  15 näytöstä alkaen 19.8.
Sad songs from the heart of Europe (work in progress)
  26.8. klo 19:00 ja 27.8. klo 19:00
Circo Aereo & Les Objets Volants: Espresso
  3 näytöstä alkaen 29.8.
Nekrošius - Tšehov: Kirsikkapuisto
  3 näytöstä alkaen 1.9.
Lapsia, lintuja ja kukkasia   Loppuunvarattu!
  3 näytöstä alkaen 1.9.

Kuvataide ja elokuva
Lumottu tie
  16.8. - 10.9.
Jyrki Parantainen: Unelmia ja pettymyksiä
  18.8. - 24.9.
Wolfgang Tillmans
  19.8. - 24.9.
Rakkautta & Anarkiaa
  20.8. - 2.9.
Luis Buñuel
  22.8. - 3.9.
Bulgaria by DocPoint
  1.9. - 3.9.

Lasten juhlaviikot
Paukkumaissi - Perhepäivä Huvilassa   Loppuunmyyty
  20.8. klo 13:00
Lumottu metsä
  22.8. - 12.11.
Hannu ja Kerttu -suklaateatteri   Loppuunvarattu!
  12 näytöstä alkaen 19.8.
Sii mu see!
  12 näytöstä alkaen 23.8.
Aladdinin taikalamppu
  2.9. klo 14:00
Suurperhe
  5 näytöstä alkaen 31.8.
Lasten leffasunnuntai
  3.9.
Onnellinen prinssi
  13 näytöstä alkaen 23.8.

Taiteiden yö
  24.8.

Art goes Kapakka
  17.8. - 26.8.

UMO Jazz Fest
  31.8. - 3.9.

Viapori Jazz
  23.8. - 26.8.

Runokuu
  18.8. - 27.8.

-
Elokuu / Syyskuu
matiketopelasu
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31   1   2   3

Liity nettipostiin! Saat festivaaliuutiset sähköpostiisi.



Juhlaviikkotietoa ilmaiseksi kännykkään - ryhdy sisäpiiriläiseksi!

-